UKRAINE FOREVER
Ukraine forever - проект, в якому я розмірковую як мала виглядати домашня бібліотека українців, якби не політика русифікації. Докладніше...
БУЛО:
"Мой Есенин. Воспоминания современников"
МАЛО Б БУТИ:
"Московська окупація Галичини 1914-1917 рр. в свідченнях сучасників", В. Семенів. В цій книзі вперше перевидається унікальна праця Івана Крип’якевича 1915 року про московську окупацію Галицьких земель.
ЧОМУ:
У 1914 році російський поет вперше публікує свої вірші. А в 1916 році Єсенін впевнено почанає набувати популярності. Власне, у самій книзі сучасники як раз часто згадають письменника у ці роки його становлення.
Тим часом, на Галичині відбуваються жахливі події під керівництвом Москви. Перша світова війна позначилась приходом "руського міра" на Галицькій Україні - спроби знищення греко-католицької церкви, ліквідація українських культурних установ, масові ув'язнення та ін.
Іван Крип'якевич (1886 - 1967) - український історик та професор Львівського університету, провідний учень М. Грушевського, автор великої кількості наукових досліджень про українську козацьку державність. Доба Козаччини - провідна у його дослідженнях. У роки Першої світової війни його не взяли до армії через поганий зір, тому він підпрацьовував журналістом, що допомогло йому зібрати матеріал для опису московських воєнних злочинів.
Гірко, але в наш час, у бою з російськими загарбниками загинув його правнук - Артем Димид. Вічна пам'ять нашим героям.
Більше:
https://uain.press/blogs/ivan-kryp-yakevych-z-chasom-znajdetsya-budivnychyj-geroj-shho-ob-yednaye-ukrayinu-1274720