UKRAINE FOREVER
Леся Українка
Ukraine forever - проект, в якому я розмірковую як мала виглядати домашня бібліотека українців, якби не політика русифікації. Докладніше...


БУЛО:
«Избранное», А. Чехов

МАЛО Б БУТИ:
«Лісова пісня», Леся Українка

ЧОМУ:
Чехов — російський письменник та драматург. Він як і його побратим Немирович-Данченко мали українське коріння, проте вся їх культурна творчість була спрямована на підйом російської культури. Це можна чітко простежити на прикладі московського художнього театру, який заснував перший, ставлячи вистави на твори другого ( «Вишневий сад», «Чайка» тощо). Усе, від назви та тепертуару, було зосереджено на російській тематиці.

Марія Заньковецька, яка була відомою українською акторкою та подругою Чехова, не один раз вмовляла письменника створити бодай одну україномовну пʼєсу, посилаючись на його українське коріння. Проте письменник на це не зважив.

Натомість у той же час на становлення нового українського театру не покладає зусиль Лесь Курбас. А ще раніше — театр Кропивницького, Садовського і Саксаганського. Багато українських письменників долучаються до написання вистав рідною мовою. Серед яких була і Леся.

Леся Українка (1871 — 1913) — видатна українська письменниця, яка створює культову пʼєсу «Лісова пісня», надихаючись лісами Батьківщини.

Батьки Лесі товаришували з родиною письменника, драматурга та театрального діяча Михайла Старицького. Він першим прочитав її п’єсу "Блакитна троянда". Вона часто бачилась з акторами та режисерами театру корифеїв.

Вперше вистава «Лісова пісня» була поставлена на професійній сцені у 1918 році в Києві.

Сьогодні вона стала популярною не лише в Україні, а й у світі.
З приводу питаннь та співпраці писати на Email чи Instagram.